Sahadža Jooga Tallinn

Mis see on?

Sahadža Jooga see on metateadus, filosoofia ja sisemise eneseteostuse metoodika, mis oli avastatud Šri Matadži Nirmala Šrivastava poolt Indias 1970. aastal. Sahadža Jooga praktika põhineb sisemise peene energia ärkamises, mida nimetatakse Kundaliniks, mis on tavaliselt magavas olekus. Kundalini energia toetab ja aitab vabaneda sisemistest vastuoludest, puhastab inimese peenenergia keskused ja avab meie sisemise potentsiaali - tarkuse, intuitsiooni, loovuse, suuremeelsuse, võime säilitada vaatleja seisund (erapooletus) - mis on sünnist omane kõigile.


Sahadža Jooga on lihtne ja kättesaadav laiale inimeste ringile.

 

Avalikud programmid

Kutsume Teid üritustele

Samuti kutsume seminaridele Õismäel pühapäeviti (Haabersti Vene Gümnaasium, vt lähemalt).


 
Programmid toimuvad loengu või seminari stiilis, toolidel istudes. 


Sissepääs on vaba. 


Eneseteostus

 

Vastavalt iidsetele käsikirjadele, on Kundalini ärkamine (Vaimne Eneseteostus, Mokša, Atmasakšatkar) - sakraalne sündmus, mis toimus väga harvadel juhtudel, kui otsija (sadhak, õpilane) läbis kõik võimalikud katsumused ja tegi enese seespidise täielikku puhastuse. Sahadža Jooga metoodikas on sündmuste järjestus teistsugune. Alguses saab inimene oma sisemise energia äratamise. Ja selle energia ärkamise läbi on ta võimeline kindlaks määrama oma peenenergia keskuste seisundi ja neid parandama, ta on võimeline muutma oma harjumusi ja iseloomu väga lihtsate meetoditega.

 

Eneseteostus ise toimub hetkega – juhul, kui me selleks valmis oleme. Samal ajal meie sisemine Ema, Kundalini energia, mille asukoht on ristluus - tõuseb mööda selgroogu ülesse, ja pärast Agia tšakra läbimise (inimeste silmanärvide ristumis koht), siseneb ta Kollektiivse Teadvuse valdkonda, ühendades meie peen süsteemi Jumaliku Armastuse Kõikeläbiva Energiaga. Selle tõttu hakkab inimene tunnetama selle Universumi Jõu olemasolu, saab sellelt Jõult tuge, teadmisi ise endast ja teistest, saavutab tasakaalu ja muutub ise enda peremeheks.

 
Eneseteostus järjestus
 

Paljud inimesed suudavad saavutada Kundalini äratamise Sahadža Jooga metoodi läbi isegi kodus, arvuti tagant tõusmata. Soovitame Teile seda kohe proovida.

1. Istuge toolil, püüdke pingutamata hoida selg sirge. Soovitav jalast võtta jalatsid. Asetage vasak käsi põlvele peopesa lahtiselt ülespidi. Parema käega toidame energiaga oma vasku poole energeetilisi keskusi. Igat kinnitust on soovitatav korrata mitu korda.
2. Asetage parem käsi südamele ja esitage endamisi küsimus: “Ema, kas ma olen Vaim? Kas ma olen puhas vaimne olevus?” Esitage see küsimus oma südames kolm korda.
3. Nüüd asetage käsi kõhu ülemisele poolele (ribide alla) ja esitage küsimus kolm korda “Ema, kas ma olen ise enda peremees?”

 

4. Nüüd asetage palun käsi kõhu alumisele osale ja paluge “Ema, palun anna mulle Puhtad Teadmised” (korrake seda 6 korda)
5. Nüüd asetage uuesti käsi kõhu ülemisele osale ja öelge täieliku kindlustundega “Ema, ma olen ise enda peremees (õpetaja)” (korrake seda 10 korda)
6. Nüüd tõstke käsi südamele ja öelge: “Ema, ma olen Vaim”. (korrake seda 12 korda.)
7. Nüüd asetage parem käsi kaela ja õla ühinemiskohale, pöörake ja kallutage pea paremale ja öelge: “Ema, ma ei ole milleski süüdi”. (korrake seda 16 korda)
8. Nüüd tõstke käsi laubale, kallutage pea ettepoole ja öelge mitu korda:“Ema, ma andestan kõigile kõik, ma andestan ka iseendale”.
9. Asetage käsi kuklale, kallutage pea tahapoole ja öelge: ”Ema, palun andesta mulle kõik minu vead”
10. Pange oma peopesa keskkoht pealaele (lõgemele) ning ajage sõrmed hästi harali, vajutage kõvemini pealaele ja aeglaselt skalpi liigutades kellaosuti suunas paluge: “Ema, palun anna mulle Eneseteostus.” (korrake seda 7 korda). Tõstke aeglaselt oma parem käsi pea kohale umbes 10-20 cm ja kontrollige tunnet oma peopesal ja sõrmeotstel.

 

Kundalini ärkamisel võib tunda kerget jahedat hoovust väljumas pealaelt käele.


Kundalini olles aktiivses olekus, teeb väga suurt taastus tööd inimese sees. Kõige efektiivsemalt toimub see töö Sahadža Jooga meditatsiooni ajal. Avalduvad järkjärgult inimese täiuslikkud omadused, lahenevad paljud vaimsed ja füüsilised probleemid. Palume Teid külastada Sahadža Jooga programme, kus saab teada kõiki üksikasju.

Kundalini

 

Isiksuse transformatsioon veel enam sügavamaks, mõistvamaks ja arenenumaks olendiks - ülesanne, mis tänapäeval on paljude teoreetikute ja enesearengu koolide kui ka tavaliste inimeste ees. Sahadža Joogas selle saavutamiseks kasutatakse Kundalini peen energia tohutut potentsiaali, mis on meil igaühel olemas. Sellel energial on ema omadused ja tema ainus hool on meie heaolu, nii füüsilisel kui ka peenel tasandil. Tavaliselt on inimesel Kundalini magavas seisundis - 3,5 pööret ristluus keerdus.

 
Kundalini
 

Vead, mida me teeme enda ja teiste suhtes, rikkuvad meie peen keskuste (tšakrate) normaalset tööd. Kui see toimub, liigub Kundalini vastavasse keskusesse ja üritab seda puhastada. Tema taastav toime on palju tõhusam inimesel, kelle Kundalini on juba äratatud. Kundalini liikumist mööda selgroogu ja tema peent tööd teatud tšakratel, tunnevad kõik inimesed, kes on saanud eneseteostuse, nad suudavad

 

seda eristada läbi vibratsioonilise tunnetuse. Selle töö peamine näitaja on jahe voog peopesadel, sõrmeotstel ja pealael. Juhul, kui inimene on täiesti puhas, tõuseb Kundalini seitsmenda keskuseni ja jääb sinna püsima, see inimene saab supelda Jumaliku Armastuse Kõikeläbiva Energia (Paramtšaitania) pidevas voos.

 

Inimese peenenergia keskused

 

Inimese arengut reguleerivad seespool seitse peenenergia keskust ja kolm energeetilist kanalit - vasak (sanskr. Ida Nadi), parem (sanskr. Pingala Nadi) ja kesk (sanskr. Sušumna Nadi). Vasakut kanalit kasutame me emotsioonide ja soovide jaoks, ta on seotud meie minevikuga. Paremat poolt määrab meie kehaline aktiivsus, tegevus, see on seotud meie tulevikuga. Kesk kanal võimaldab otsest vaimset arengut, evolutsiooni isiklikul ja kollektiivsel tasandil. Ideaalses olekus, kasutatakse paremat ja vasakut poolt võrdselt, tasakaalus - mis omakorda võimaldab keskmise evolutsiooni kanali ja seitsme peen keskuse aktiivset tegevust.

 
Inimese peenenergia keskused
 
Muladhara
 

Muladhara tšakra
See keskus on loodud Maa elemendist. Teda peetakse tähtsaimaks, kuna ta annab tuge tõusmisel, tuge Kundalini tõusmiseks. Omadused, mida kiirgab isik, kellel on hea Muladhara - on vooruslikkus, süütus, tarkus, puhtus, pühendumus kõrgeima vaimsuse suhtes.

 

Svadišthana tšakra
See tšakra on loodud Tule elemendist. Tasakaalustatud Svadišhtana avab loomingulisuse ja kannatlikkuse võimeid. Ärganud Kundaliniga inimesele, annab see tšakra võimaluse tunda Paramtšaitanja kosmilise energia vibratsioonide jahedat hoovust peopesadel ja pealael. See, kellel on see keskus täiesti avanenud, saab põhjalikke teadmisi endast ja ka teistest.

 
Svadišthana
 
Nabhi ja Void
 

Nabhi tšakra ja Void
Nabhi tšakra on loodud Vee elemendist. Omadused, mis ilmnevad inimesel puhta Nabhiga - suuremeelsus, rahulolu, tasakaalu ja universaalsetele evolutsiooni seadustele pühendumine (dharmale). Nabhit ümbritsev peen ala - nimetatakse Voidiks. See piirkond, samuti kui Nabhigi, on seotud vee elemendiga. Seal asetsevad õpetaja ja õpilase printsiibid.

 

Anahata tšakra
Selle keskuse element on Õhk. Inimese elus, kellel on hea Anahata ilmnevad sellised omadused - lihtsus, rõõm, julgus, emalik hoolitsus teiste pärast, kaastunne ja vastutus.

 
Anahata
 
Višudhi
 

Višudhi tšakra
Višudhi element on eeter (õhuruum, sfäär). See tšakra annab inimesele täieliku võime enesest lugu pidama ja austama ka teisi, et olla kollektiivne ja vaba seotusest überringi toimuva suhtes, olla vaatleja seisundis.

 

Agia tšakra
Selle keskuse element on Valgus (tuli). Inimene puhta Agia tšakraga ei oma eelarvamusi ja temas on eredalt esindatud võime andestada inimestele nende tehtud vigu. Sellised inimesed võivad olla mõtteteta seisundis nii kaua, kui see neile praktiliselt vajalik on.

 
Agia
 
Sahasrara
 

Sahasrara tšakra
See keskus ühendab esimese kuue tšakra omadusi. Täielik Sahasrara avanemine toimub automaatselt, kui eelmised 6 tšakrat on täiesti puhtad. Sahasrara võimaldab inimesel sukelduda rõõmu ookeani ja pidevalt viibima seotuses Kollektiivse Teadvusega.

Meedia

 

Intervjuu Hommiku raadiol, Vancouver, 1981 (Eng.)

Šri Matadži fotod kõrges resolutsioonis

 

Šri Matadži programm, Hampsted, London, 1982 (Eng.)